Nie, nie idziemy w dobrym kierunku.

Napisany przez dnia Mar 7, 2012 w Ludzie | 4 komentarzy

Nie, nie idziemy w dobrym kierunku.

To co czerpiemy ze spotkania z drugim człowiekiem to nie radość. Radością nie można nazwać okazji do napicia się wódki. Rozmowy i dyskusje ograniczone są do minimum. Nie śmiejemy się i nie cieszymy się (naturalnie). Nie dostrzegamy słońca, nie jesteśmy spontaniczni, nie łapiemy okazji, boimy się ryzykować i ciągle narzekamy. Krótko mówiąc udajemy, że nie ma problemu.

Jak to działa?

Dlaczego na naszych twarzach brakuje uśmiechu. Dlaczego nie jesteśmy skłonni do marzeń lub chowamy je głęboko w głowach? Wstydzimy się do nich przynać? Dlaczego ludzie nie są tym kim chcą być, dlaczego robią coś przeciwko sobie, dlaczego tak sztywno trzymamy się ram? GDZIE DO CHOLERY JEST PRAWDZIWA RADOŚĆ ŻYCIA. Gdzie ulotniło się szczęście? Syntetyki – one nie są rozwiązaniem (mam tutaj na myśli „substancje” : ) które pozornie nadają światu kolorów).

Czy jesteśmy daleko od odpowiedzi?

Dlaczego boimy się iść pod prąd, po prostu – z minuty na minutę zmienić kierunek? Wystarczy podjąć decyzję, wstać od biurka, wyjść z pracy, z uczelni etc.. Dlaczego dziś spontaniczność to synonim niemoralności? Dziwisz się, że jest źle? Jak ma być dobrze, naprawdę dobrze, skoro każdy z nas udaje, że jest dobrze? Nie lubisz dużych miast, zupełnie Ci to nie odpowiada , a mimo wszystko w nich przebywasz, mieszkasz, pracujesz. Bo inaczej się nie da, bo się boisz. Chcesz być podróżnikiem, jednak nie wyjeżdżasz dalej niż na kolejną stronę atlasu.. przecież masz pracę.. przecież musisz zarabiać do końca życia w … (wpisz odpowiednie). Pragniesz założyć innowacyjną firmę, rozwijać ją, ale tego nie robisz.. masz studia, a je należy skończyć, bo bez papierku się nie da, prawda?

 

  by Olga Dubinin

Bo co? Bo nie jesteś sobą.

Czujemy ograniczenie. To prawda kiedy mówimy że naszym jedynym ograniczeniem jesteśmy my sami, jest nasz umysł. Generalnie to dobra informacja, bo właśnie my mamy nad tym kontrole i nie jesteśmy w tej kwestii od nikogo uzależnieni.

Człowieku, w całej swojej okazałości, niedoskonałości i jednocześnie doskonałości, w tym jaki jesteś piękny. Za chwile na nowo wpadniesz w wir życia i skończysz refleksje nad tym co tu przeczytałeś, zapomnisz o tym. Jedyne co czasem będzie Cię kłuć to to, że nie jest tak jak chcesz żeby było, że to jednak nie jest to, nie takie życie (dawno temu) sobie wymarzyłeś.

A więc jak to zmienić?  Zdaje się, że jedynym rozwiązaniem jest w tym momencie wstać i zacząć zmiany, tego nie da się zaplanować, na to nie da się także uzbierać pieniędzy. To po prostu trzeba zrobić! Życzę wszystkim odwagi. Przeciwstaw się strachowi, on ma tylko wielkie oczy.

Spróbujesz?

Życzę Ci powodzenia i chociaż na chwile oderwania się od rzeczywistości. Abyś wiedział kim chcesz być, abyś wiedział z kim chcesz być i abyś wiedział gdzie chcesz być.

WykopShare

4 Komentarze

 1. CUDOWNE ZDJĘCIA!!!!

  • Zdjecia Super !
   Wiec Spinamy d*** i Jedziemy z tym wszystkim :)

 2. „żyjemy tak nienaturalnie dzisiaj wszyscy, spróbuj całkiem oczyścić swoje zmysły” – zerwać z toksycznością.

  sposób jest prosty – cel – jeden dziennie, kilka – i więcej. dzień po dniu i ważne żeby w tej czynności, w tym działaniu, w tym dążeniu do perfekcji doskonale wiedzieć kim się właściwie jest. jeśli tego nie wiemy, to nie ma się czego bać, bo sprawy, dzięki którym będziemy osiągać siebie – same nam to określą.

  poznamy wiec siebie w prosty sposób – wykonując pracę nad sobą. spełniajac siebie w działaniu, może to zabrzmi kontrowersyjnie – ale praca na prawdę czyni wolnym (bez skojarzeń).

  ważne również, żeby w tym wszystkim robić to wspólnie – spełniać te marzenia z kimś. TO JEST WŁASNE SZCZĘŚCIE. …ale aby dawało to RZECZYWIŚCIE szczęście (posłużę się utworem) > http://www.youtube.com/watch?v=p4YcBmhn-gs&ob=av3e

  ps. znakomite pióro. .. ; )

 3. Świetny wpis motywujący do zmian w życiu na lepsze.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *